Засновник

Засновником сучасного УКУ є Фонд св. Климентія, кінцевим бенефіціаром якого є Владика Борис (Ґудзяк), а засновниками також Ганна Козак та Мирослав Маринович. Водночас університет вважається спадкоємцем Греко-Католицької Богословської Академії, яку було засновано у 1928 році з ініціативи та благословення митрополита Андрея Шептицького на основі Духовної Семінарії.

Після закриття Академії у квітні 1945 року, її місію та функції перейняв на себе Український Католицький Університет ім. св. Климента в Римі, організований та очолений у 1963 році Митрополитом Йосифом Сліпим. 1994 року діяльність згаданої Академії було відновлено під назвою «Львівська Богословська Академія» (ЛБА), а влітку 2002 року Академію було реорганізовано в Український католицький університет.

1998 року тоді ще ЛБА здобула міжнародну акредитацію. Першим ректором відновленої ЛБА був о. Михайло Димид. У 2000 році його наступником став о. Борис Ґудзяк, якого у 2002 році рішенням Фонду св. Климентія було призначено на посаду першого ректора УКУ. З 2013 року ректором є о. д-р Богдан Прах, Владика Борис (Ґудзяк) — президентом.