Український Католицький Університет


Тип Школа журналістики та комунікацій
Назва латинкою School of Journalism and Communication
Рік заснування 2020
Попередник Школа Журналістики УКУ (2010)
Акредитація IV рівня
Директор о.Андрій Шестак
Декан Володимир Турчиновський
Розташування 79000, Україна, м.Львів, проспект святого Івана Павла II, 35А
Електронна пошта sjc@ucu.edu.ua
Телефон 3363
Власний сайт https://sjc.ucu.edu.ua

Школа журналістики та комунікацій УКУ (ШЖК) — освітній центр, що поєднує теоретичну базу та практичну роботу за сучасною програмою європейського зразка для підготовки майбутніх журналістів та медіафахівців. У 2010 році Український католицький університет запустив магістерську програму з журналістики, у 2012 – з медіакомунікацій. Саме з цього моменту починає функціонувати Школа журналістики УКУ. З 2020 року – обидві програми об’єднані та оновлені в одну структуру – Школу журналістики та комунікацій УКУ.

Школа є частиною найбільшого факультету – суспільних наук – Українського католицького університету і складається з двох окремих магістерських програм — дворічної програми з журналістики та півторарічної – з медіакомунікацій. Викладачами ШЖК є багаторічні практики, а серед запрошених лекторів – знані українські та міжнародні журналісти і медіаексперти. Студенти Школи беруть участь у медіатренінгах, спецпроєктах та виробничих практиках на провідних медіаресурсах країни. Мають змогу проходити стажування та навчання за кордоном, як і підкріплювати набуті теоретичні вміння і практичні навички. Після завершення навчання випускники отримують дипломи державного зразка (IV рівень акредитації).


Спільнота із засобами масової інформації та професійним досвідом, яка завдяки освітнім та комунікаційним інструментам, досвіду, лідерським якостям та служінню створює нові можливості для цілісного людського розвитку та якісних змін у суспільстві.


Сформувати професіоналів та лідерів, здатних якісно, в дусі служіння загальному благу, змінити систему ЗМІ, щоб сформувати вільне та відповідальне суспільство, відкрите для християнських цінностей.


  • Оновлення: набір команд викладачів із “польових експертів”.
  • Шкільні консультації: рада школи складається з експертів та консультантів міжнародного та національного рівня.
  • Медіаосвіта: спеціалізовані курси для старшокласників, студентів бакалаврських програм УКУ та інших університетів з медіаграмотності.
  • Міжнародність: інтеграція ШЖК, залучення міжнародного партнерства.

Серед постійних медіпартнерів Школи журналістики та комунікацій УКУ суспільно-політичні тижневики “Український тиждень” і “День”, медіапортали “Радіо Свобода”, “Суспільне”, “The Ukrainians”, “Новини здорової людини”, “UkraЇner” та “Збруч”, телеканали “24 канал”, “Еспресо” і “Перший Західний”, радіо “Люкс” і “Zolochiv fm” та багато інших. Робота з успішними медіа та агенціями прописана в навчальний план та позанавчальні активності студентів обидвох програм, аби здобування не тільки теоретичного, а насамперед практичного досвіду, було максимально насиченим та ефективним.

Студія – місце, де студенти ШЖК вдосконалюють свої навички.

Радіо УКУ.Студентське – онлайн-радіостанція Українського католицького університету, заснована студентами магістерських програм Школи журналістики та комунікацій.