Школа права УКУ


Тип Школа Права
Назва латиною UCU Law School
Гасло NotAnother LawSchool
Рік заснування 2014
Директор Svitlana Khyliuk
Розташування 79058, Україна, м.Львів, вул. Хуторівка 35а, кімната 207
Електронна пошта law@ucu.edu.ua
Власний сайт https://law.ucu.edu.ua/

Змінюємо правниче середовище з 2014

Створення правничої школи в УКУ було вимогою часу, відповіддю університету на виклики Революції Гідності 2013-2014 рр. Тоді викристалізувалося розуміння, що втілення місії та візії УКУ повинно продовжитись, зокрема, шляхом формування в університеті правничого напряму. Метою правничих проєктів в УКУ є сприяння ціннісно-орієнтованому перезавантаженню правничої системи в цілому.

Школа права діє в структурі Факультету суспільних наук УКУ ↗ і є простором для формування дієвої спільноти однодумців, які готові відстоювати однакові цінності та стандарти у юридичній професії – зокрема, служіння суспільству, моральної відповідальності перед ним, етичності, поваги до людської гідності та прав людини.

  • 87% Випусників працює юристами
  • 90% Викладачів мають досвід практичної роботи
  • 2000 Слухачів пройшло сертифікатні програми Школи права.

  • ERASMUS+

Universidad Autónoma de Madrid (Spain)
Tilburg University (the Netherlands)
Erasmus University Rotterdam (the Netherlands)
Vytautas Magnus University (Lithuania)

  • Міжнародні організації

USAID Координатор проектів ОБСЄ в Україні


Школа права створена Українським католицьким університетом, який є її єдиним засновником. І як частина університету бере участь у здійсненні його місії: бути відкритою академічною спільнотою, яка живе східнохристиянською традицією і виховує провідників суспільства, професіоналів, для служіння в Україні та за її межами – в ім'я слави Божої, спільного блага й людської гідності.


1. 2014 р. - Створення правничого напрямку в УКУ,створення Центру верховенства права.

Поштовхом до розвитку юридичного напрямку УКУ стала Революція Гідності 2013-2014 рр. Після заснування під керівництвом Івана Городиського, Центр верховенства права проводив правничі заходи та проекти, зокрема Сертифікатні програми з бізнесу та прав людини, ІТ права, серію лекцій з верховенства права тощо.

2. 2016 р. - Створення академічної програми, заснування Магістерської програми з прав людини.

Нова Магістерська програма стала першою в Україні сфокусованою на вивченні права крізь призму прав людини. Першою керівницею Магістерської програми була Оксана Головко–Гавришева, з лютого 2017 року її очолила Світлана Хилюк, а у вересні 2020 – Юлія Навроцька. До створення програми активно долучились представники правничої спільноти, а деякі згодом стали викладачами на програмі.

Програма зростає щороку. Починаючи з другого набору, програма посідає перші місця у національному рейтингу за середнім балом вступників. Сьогодні випускників вже назбиралось на цілий Клуб випускників Школи права УКУ. Понад 80% випускників Школи права працюють юристами у топових юридичних компаніях, міжнародних організаціях, публічному секторі тощо.

3. 2017 р. - Заснування Школи права УКУ.

Створення Школи права у структурі факультету суспільних наук ↗ запустило незворотній процес активного розвитку програми і правничих проектів в УКУ. До Школи долучились десятки нових викладачів та партнерів, які інтелектуально та фінансово підтримують розвиток правничих проектів. У листопаді 2017 року почала працювати Юридична клініка Школи права, яку очолює Христина Ковцун. Команда студентів Школи права незмінно з 2019 року займає перше місце на Всеукраїнській олімпіаді юридичних клінік.

4. 2020 р. Створення можливості здобуття повної юридичної освіти в УКУ, заснування Бакалаврської програми з права.

У 2018 році почалась активна робота над створенням бакалаврату, що відповідатиме світовим стандартам вищої юридичної освіти. У вересні 2020 року студентами нової Бакалаврської програми з права стало 50 першопрохідців, середній бал вступників становив 191,6. Керівницею програми є Світлана Хилюк.


Балакалаврська програма з права Диплом державного зразка 4 роки
Магістерська програма з права Диплом державного зразка 1,5 роки
Події та івенти (онлайн і офлайн) Майстер-класи та події, слідкувати за якими можна у соцмережах Школи