Школа біоетики


Тип Школа біоетики
Назва латиною School of Bioethics
Рік заснування 2009
Директор отець Ігор Бойко
Розташування 79026, Україна, м.Львів, вул. Стрийська, 29, кім. 405
Електронна пошта bioethics@ucu.edu.ua
Власний сайт bioethics.ucu.edu.ua

Школа біоетики Українського католицького університету творить живу атмосферу спілкування для утвердження ментальності, у якій цінність та гідність людини, образу і подоби Божої, є безумовно шанованими.

Місія

Творити спільноту фахівців у сфері біоетики, які професійно вирішуватимуть актуальні етичні проблеми ґрунтуючись на вченні Католицької Церкви.

Візія

Будувати “культуру життя”, яка б формувала моральну свідомість як окремої особи так і українського суспільства в цілому.


Директор - отець Ігор Бойко ihor.boyko@ucu.edu.ua
Менеджер з адміністративної діяльності - Наталія Чернявська bioethics@ucu.edu.ua
Менеджер проектів - Марія Ярема maria.yarema@ucu.edu.ua
Менеджер проектів - Ярина Пікулицька pikulytska@ucu.edu.ua
Менеджер проектів - Богдана Ширяєва shyraeva@ucu.edu.ua
Менеджер розвитку - Наталія Цюпка nataliya_tsyupka@ucu.edu.ua

ВикладачіСпільнота випускників Школи біоетики є її динамічною частиною, яка продовжує вибудовувати “культуру життя”, формуючи моральну свідомість нашого суспільства.

Для підтримання спільнотного духу, подальшого етично-професійного та особистісного зросту спільнота об’єднується навколо цікавих особистостей, актуальних проблематик та подій.

Усі випускники

У 2009 році Школа біоетики Українського католицького університету розпочала свою діяльність з новоствореної сертифікатної програми з біоетики «На службі охорони життя» на базі Філософсько-богословського факультету УКУ.

Ініціаторами створення програми стали о. Ігор Бойко, доктор морального богослов’я, на той час декан Філософсько-богословського факультету УКУ, о. Андрій Логін, доктор морального богослов’я, на той час очільник митрополичої підкомісії УГКЦ «За тверезість життя», та Степан Дмитришин, ліценціат богослов’я, на той час заступник голови Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

Мета програми – гуманізація медицини на основі християнських цінностей та персоналістичної моделі біоетики, а також пошана цінності та гідності людського життя від зачаття до природної смерті.

Творці програми поставили перед собою завдання – підготувати компетентних фахівців у галузі біоетики зокрема для праці в біоетичних комітетах України, надати спеціалізовану підготовку душпастирям для праці в лікувальних установах, поглибити знання з християнської моралі, біоетики, психології та медичного права.

Програма розрахована для лікарів, провізорів, біологів, медичних капеланів, педагогів, юристів, психологів, душпастирів, волонтерів та інших зацікавлених. Викладачами програми є провідні спеціалісти в галузі біоетики з України, Італії, Канади, Бельгії, Німеччини, Австрії.

Школа біоетики УКУ пропонує європейський стандарт освіти та ґрунтовні знання з біоетики. В рамках навчання студенти мають можливість ознайомлюватись з такими темами як історія виникнення біоетики, основні моделі біоетики, основи християнської антропології та моралі, медичне право, етична оцінка репродуктивних технологій, абортів, трансплантації органів, евтаназії.

У жовтні 2009 р. розпочався перший навчальний рік на сертифікатній програмі з біоетики УКУ, учасниками якої стали лікарі, юристи, біологи, майбутні душпастирі. Впродовж шести років існування Школи біоетики в рамках навчального плану програми у вечірній час викладалися наступні курси: основи християнської віри та моралі, християнська (філософська) антропологія, основи біоетики, духовний і біблійний вимір здоров’я, біоетика та клонування, основи душпастирства охорони здоров’я, етика релігій, провідні етичні цінності в діяльності Європейських біоетичних комітетів, психологія здоров’я і хвороби, СНІД та біоетичні питання, права та обов’язки лікаря і пацієнта, аналіз основних біоетичних документів Церкви, етичний кодекс лікаря, паліативна та хоспісна опіка, біоетика і кінець людського життя та інші.

Викладачами Школи біоетики УКУ стали кращі фахівці у галузі біоетики з Італії та Канади, Австрії та Німеччини, Бельгії й України. Серед них: Юрій Мончак, професор Макгільського та Монтреальського університетів (Канада); о. Арнальдо Панґрацці, професор Міжнародного Богословського Інституту Camillianum (Рим, Італія); Алоїс Бух, професор морального богослов’я Між’єпархіальної вищої семінарії та навчального центру в м. Лянтерсгофе (Німеччина); Радмила Гревцова, адвокат, директор Інституту медичного і фармацевтичного права та біоетики та інші.

У листопаді 2012 в рамках навчальної програми Школи біоетики відбулась велика кількість відкритих лекцій та семінарів на актуальні біоетичні проблеми за участю провідних фахівців з біоетики, учасниками яких стали особи, які мають різні зацікавлення (лікарі та провізори, психологи та педагоги, юристи та капелани, семінаристи та священики). Також Школа біоетики організувала дві Міжнародні конференції: «Теорії ґендеру» (відбулась у листопаді 2012 році) за участю провідного експерта з Італії, Марії Луїзи ді П’єтро.

У жовтні 2013 р. «Медичні та біоетичні питання прокреації людини»за участю лікарів акушерів-гінекологів з Польщі (відбулась у жовтні 2013 року).

У 2014 р. була створена модульна програма з біоетики «Етичні ціності у фармацевтичній діяльності», учасниками якої стало 41 фармацевт.

У 2015 р. випускниками сертифікатної програми з біоетики «На службі охорони життя» за шість років навчання стало 136 осіб, більшу частину яких склали лікарі та провізори.


Інші публікації