Інструкція по Вікі

Ця довідкова сторінка створена, щоб надати допомогу в наповненні та редагуванні Wiki UCU. На цій сторінці пропонуємо вашій увазі шпаргалку про основні функції та можливості Вікі УКУ при редагуванні сторінок та форматуванні тексту. Коротенькі інструкції, що допоможуть зробити сторінки гарнішими 8-)


Допоміжна панель
1 - Поділитися сторінкою через
2 - Надіслати електронною поштою
3 - Друкувати інформацію
4 - Постійне покликання

Бічна панель
1 - Редагувати сторінку
2 - Старі ревізії сторінок
3 - Сторінки, що посилаються на цю сторінку
4 - Змінити назву сторінки
5 - Повернутися наверх


Wiki UCU має кілька шляхів створення нових сторінок:

  • за допомогою пошуку
  • за допомогою клавіші “Створити нову сторінку”, що розташована в головному меню вгорі сторінок праворуч

Для початку переконайтеся що такої сторінки ще немає, скористайтеся пошуком - наберіть заголовок чи ключові слова. На сторінці результатів пошуку, якщо ви не знайшли те, що шукали, ви можете створити або відредагувати сторінку, названу після вашого запиту. Це власне і є перший та найпростіший спосіб.

При використанні другого способу, натисніть клавішу “Створити нову сторінку”, система запропонує обрати шлях створення нової сторінки, заповнивши такі доступні поля:
1 - Вибір каталогу для розміщення нової сторінки
2 - Назва для нової сторінки

Для підтвердження натисніть кнопку “Додати сторінку”.


1 - Ваша особиста сторінка
2 - Змінити інформацію в особистому профілі
3 - Вилогуватися з особистого профілю


Ми маємо на меті створити дружне вікі-середовище, що допомагатиме студентам, викладачам і працівникам УКУ, а також гостям та іншим відвідувачам знаходити потрібну інформацію просто і швидко. Якщо ви можете допомогти, будь ласка, приєднуйтесь до редагування вікі. Наша основна порада — будьте сміливішими, якщо сторінка потребує покращення — візьміть і зробіть її кращою.

Починайте відразу: Натисніть 'Редагувати цю сторінку' вгорі будь-якої сторінки (піктограма олівця), щоб перейти безпосередньо до редагування її вмісту. Але вам потрібно увійти уківським обліковим записом у вікі, перед тим як розпочати.

Щоб отримати початкові інструкції, про те як редагувати сторінки вікі, прочитайте Синтаксис форматування. Тут розповідається про синтаксис вікі, за допомогою якого можливо створити певні ефекти: виділений текст чи текст курсивом. Ви можете також відвідати сторінку Панель інструментів, де описано більшість функціональних клавіш на панелі в редакторі сторінок вікі. Wiki UCU — внутрішній проект Українського Католицького Університету, який в перспективі матиме докладні статті, що покривають всі, які тільки можна уявити, аспекти студентського життя, а також наукової діяльності університету, тощо.


Всі сторінки вікі мають пов’язані сторінки історії, де ви можете переглянути попередні версії сторінки. Ви також можете відмінити останні зміни, якщо ви невдоволені їх результатом (звісно, завжди краще робити попередній перегляд перед збереженням правок). Перехід до сторінки історії змін знаходиться вгорі праворуч кожної сторінки вікі (піктограма у вигляді стрілок годинника та круговим вказівником в напрямку зворотному руху стрілок годинника).


Якщо ви бажаєте повідомити спільноті УКУ про себе та ваші здобутки, ви можете почати редагування зі створення вашої сторінки користувача. Після авторизації найпростіший спосіб щоб потрапити на свою сторінку, це клікнути по піктограм

Або ж при створенні вставте посилання на категорії (дивись шаблони нижче): user:Ім'я Прізвище


Синтаксис форматування

Зовсім трішки інформації про просту мову розмітки редактора сторінок =)

Панель інструментів

Опис основних кніпок панелі інструментів редактора сторінок Wiki UCU

Шаблони сторінок

Кілька шаблонів для швидкого створення нових публікацій

Про Вікі