Інструкція по Вікі

Ця довідкова сторінка створена, щоб надати допомогу в наповненні та редагуванні Wiki UCU. На цій сторінці пропонуємо вашій увазі шпаргалку про основні функції та можливості Вікі УКУ при редагуванні сторінок та форматуванні тексту. Коротенькі інструкції, що допоможуть зробити сторінки гарнішими 8-)


Шпаргалка по Вікі

Базові елементи для пришвидшення створення та редагування сторінок

Шаблони сторінок

Кілька шаблонів для швидкого створення нових сторінок

Синтаксис форматування

Зовсім трішки інформації про просту мову розмітки редактора сторінок =)

Панель інструментів

Опис основних кніпок панелі інструментів редактора сторінок Wiki UCU

  1. Поділитися сторінкою через
  2. Надіслати електронною поштою
  3. Друкувати інформацію
  4. Постійне покликання
  1. Редагувати сторінку
  2. Старі ревізії сторінки (історія змін)
  3. Сторінки, що покликаються на цю сторінку
  4. Змінити покликання сторінки
  5. Повернутися вгору

  1. Ваша особиста сторінка
  2. Змінити інформацію в особистому профілі
  3. Вилогуватися з особистого профілю

Wiki UCU має кілька шляхів створення нових сторінок:

  • за допомогою пошуку
  • за допомогою клавіші “Створити нову сторінку”, що розташована в головному меню вгорі сторінок праворуч
  • в рядку адреси вашого браузера прописати назву нової сторінки (наприклад: https://wiki.ucu.edu.ua/назва нової сторінки), потрапивши на неіснуючу ще сторінку дотримуйтеся подальших інструкцій

Для початку переконайтеся що такої сторінки ще немає, скористайтеся пошуком - наберіть заголовок чи ключові слова. На сторінці результатів пошуку, якщо ви не знайшли те, що шукали, ви можете створити або відредагувати сторінку, названу після вашого запиту. Це власне і є перший та найпростіший спосіб.

При використанні другого способу, натисніть клавішу “Створити нову сторінку”, система запропонує обрати шлях створення нової сторінки, заповнивши такі доступні поля:

  1. Вибір каталогу для розміщення нової сторінки 1)
  2. Назва для нової сторінки
  • Для підтвердження натисніть кнопку “Додати сторінку”.

Якщо ви бажаєте повідомити спільноті УКУ про себе та ваші здобутки, ви можете почати редагування зі створення вашої сторінки користувача. Після авторизації найпростіший спосіб щоб потрапити на свою сторінку, це відкрити меню користувача та клікнути по пункту “Про мене”.

Або ж можна скористатися іншими способами створення нової сторінки, коли достатньо додати дані згідно з шаблоном: user:Ім'я Прізвище. Завдяки user: нову сторінку буде автоматично додано на сторінці Спільнота і користувач, про якого додано інформацію, зможе здійснити швидкий перехід через меню користувача з пункту “Про мене”.


Ми маємо на меті створити дружне вікі-середовище, що допомагатиме студентам, викладачам і працівникам УКУ, а також гостям та іншим відвідувачам знаходити потрібну інформацію просто і швидко. Якщо ви можете допомогти, будь ласка, приєднуйтесь до редагування вікі. Наша основна порада — будьте сміливішими, якщо сторінка потребує покращення — візьміть і зробіть її кращою.

Починайте відразу: Натисніть 'Редагувати цю сторінку' вгорі будь-якої сторінки (піктограма олівця), щоб перейти безпосередньо до редагування її вмісту. Але вам потрібно увійти уківським обліковим записом у вікі, перед тим як розпочати.

Щоб отримати початкові інструкції, про те як редагувати сторінки вікі, прочитайте Синтаксис форматування. Тут розповідається про синтаксис вікі, за допомогою якого можливо створити певні ефекти: виділений текст чи текст курсивом. Ви можете також відвідати сторінку Панель інструментів, де описано більшість функціональних клавіш на панелі в редакторі сторінок вікі. Wiki UCU — внутрішній проект Українського Католицького Університету, який в перспективі матиме докладні статті, що покривають всі, які тільки можна уявити, аспекти студентського життя, а також наукової діяльності університету, тощо.


Всі сторінки вікі мають пов’язані сторінки історії, де ви можете переглянути попередні версії сторінки. Ви також можете відмінити останні зміни, якщо ви невдоволені їх результатом (звісно, завжди краще робити попередній перегляд перед збереженням правок). Перехід до сторінки історії змін знаходиться вгорі праворуч кожної сторінки вікі (піктограма у вигляді стрілок годинника та круговим вказівником в напрямку зворотному руху стрілок годинника).


1)
обравши “Типова тека” буде розпочато створення сторінки з адресою https://wiki.ucu.edu.ua/назва нової сторінки