Про Вікі УКУ

Український Католицький Університет


Тип допоміжний ресурс
Коротка назва Wiki UCU
Гасло будь-хто може редагувати будь-що
Рік заснування 2022
Власний сайт wiki.ucu.edu.ua

Ця довідкова сторінка створена, щоб надати загальну інформацію про Вікі УКУ. Для отримання підтримки та інформації з інших аспектів Wiki UCU, звертайтесь до сторінки основної довідки - Шпаргалка по Вікі.

Ві́кі — вебсайт (або інша гіпертекстова збірка документів), що дозволяє користувачам змінювати самостійно вміст сторінок через браузер, використовуючи спрощену і зручнішу, порівняно з HTML, вікірозмітку тексту.

Термін «Вікі» може також стосуватися програмного забезпечення для спільної роботи (англ. collaborative software), яке використовується як рушій вікісайтів. Слово «вікі» походить з гавайської мови й означає «хутко» або «швидко». Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.


Запам’ятайте — будь-хто може редагувати будь-що у Вікі УКУ. І ви також. При додаванні до вікі, ви повинні знайти відповідне місце, в рамках існуючої структури, щоб спиратись на інформацію, що ми вже маємо. Це краще ніж створювати нову сторінку, як вашу, де інформація подається у ваш спосіб. Також треба бути готовим до того, що після вас сторінку будуть правити інші.

DokuWiki є стандартною, простою у використанні Вікі, яка в основному спрямована на створення документації будь-якого виду. Вона призначена для команди розробників, робочих груп і невеликих компаній. Також має простий але потужний синтаксис який полегшує створення структурованих текстів, та гарантує читання файлових даних навіть за межами Wiki. Всі дані зберігаються в текстових файлах - бази даних не потрібно.

Тобто ідеально підходить для потреб УКУ.


  • Розвантажити головний сайт і його підсайти, та перенести інформацію про науково-педагогічних працівників УКУ, про проєкти, про відділи, центри, департаменти, а також про видатних осіб, причетних до УКУ (жертводавців, грантодавців тощо). Особливо це стосується інформації, яка дублюється і не всюди є актуальною - така інформація переміщується на Вікі де будь хто з спільноти може її виправити і доповнити, а на решті ресурсів розміщується покликання на сторінку тут на Вікі.
  • “Оживити” інформаційні ресурси через передачу можливостей управління сторінками “про себе” носіям інформації - працівникам та керівникам проєктів. Залучити спільноту УКУ до наповнення та підтримка інформації в актуальному стані без бюрократичних процедур в редагуванні інформації - взяв і зробив зміну не чекаючи на дозвіл.
  • Основний принцип - будь-хто може редагувати будь-що (єдиною умовою є - діючий уківський обліковий запис).

  • Простий інтерфейс який не відволікає та дозволяє зосередитися на важливому - інформації, мінімальна кількість кроків для створення та наповнення нових сторінок та легкість в редагуванні вже створених. Відсутність будь якої структури розміщення сторінок, або мінімізована її наявність.
  • Розгорнута Wiki має можливості надавати доступ до публікацій з обмеженим доступом (внутрішні документи УКУ, зразки документів, інструкції, презентації). Наприклад, сторінки з інформацією призначеною для внутрішнього використання можна побачити лиш після логування, тощо. Це дасть можливість перенести частину документів з Порталу на цю платформу, оскільки зберігатиметься певна конфіденційність (для службового користування).
  • Зміст кожної сторінки генерується автоматично на основі заголовків та підзаголовків.
  • Можливість перегляду історії змін сторінки - хто редагував, коли та що було змінено, щоб за потреби була можливість відкотити зміни до попереднього варіанту сторінок.
  • Локалізація двома мовами - українською та англійською.
  • Особиста сторінка користувача, можливість швидкого переходу на неї користувачем для змоги її наповнення та/або актуалізації даних.
  • Можливість додавання фотографій та інших документів з певним обмеження по розміру файлів.

Інструкція по Вікі